Welcome, Guest. Please login or register.
April 21, 2014, 16:58:22 PM
Home Help Search Calendar Login Register
Show unread posts since last visit.
News: Let Pardus-Anka become #1: Pardus-Anka Bug ReportPardus-Anka World Google+ | The Pardus wiki  | Visit Pardus-Anka official website  | Register as forum member?  Email the moderator!

+  Pardus Worldforum
|-+  International Pardus Users
| |-+  Polish (Moderator: pagenoare)
| | |-+  kłopoty z instalacją...
0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: kłopoty z instalacją...  (Read 4266 times)
mercin
Newbie
*

View Profile
« on: April 26, 2008, 18:23:59 PM »

Witam, na VMWare Pardus 2007.2 działa wyśmienicie do tego stopnia, że ściągnąłem najnowszą wersję 2007.3 wypaliłem płytę, zastartowałem, ustawiłem na język angielski i...
w żadnym trybie nie chce się dalej uruchomić, ani 1 opcja, ani w trybie normal, ani miminalnej....
pojawiają się duże litery 1. Basic.... i żaden klawisz nie jest w stanie ruszyć tego dalej.... jak to można zmienić? nie jestem z branży...w innych dystrybujach znam tylko kilka komend w konsoli, a wolę tryb graficzny....
(laptop LG, 1.73GHZ dual core, 2 GB RAMu....więc sprzęt raczej powinen dać radę)
adam
Guest
« Reply #1 on: April 27, 2008, 10:43:46 AM »

Cze

Przed nagraniem obrazu na CD najpierw sprawdź obraz ( sume kontrolną) takim małym programkiem "WinMd5Sum".
jeśli pokaże, że jest OK, to nagraj ten obraz na CD (najlepiej CDRW).

Należy jeszcze zwrócić uwagę, że producent zrobił 2 różne obrazy CD:
1) jest systemem "Live" bez możliwości instalacji,
2) jest płytą instalacyjną bez możliwości "Live".
adam
Guest
« Reply #2 on: April 27, 2008, 10:52:25 AM »

Właśnie przed chwilą znalazłem w innym watku jest mowa o tym samym problemie z notebookiem.
Radzą, żeby: nagrywać na najwolniejszej predkości (może to pomoże) i spróbuj na innym CD lub DVD.
mercin
Newbie
*

View Profile
« Reply #3 on: April 28, 2008, 17:06:51 PM »

dzięki, spróbowałem - nie pomaga, nie wiem w czym rzecz - sprzęt stary nie jest - 8 miesięczny laptop LG, wchodzi na niego nawet stare ubuntu 6.12 (zresztą wszystkie wersje) Mandrivy....Sabayony....gOSy, open geu, fedora8 .....
a w wirtualnej maszynie na prawdę spodobał mi się najwięcej Pardus, coż z tego skoro:

1. instalacja zaczyna się ok:

http://i258.photobucket.com/albums/hh267/problemik/pardus1.jpg

2. kończy się tak:

http://i258.photobucket.com/albums/hh267/problemik/pardus2.jpg
pagenoare
Moderator
Newbie

View Profile WWW
« Reply #4 on: May 09, 2008, 20:14:41 PM »

Po kolei:

Próbowałeś odpalić tą płytkę na innych komputerach ?
Co ustawiłeś, przy wybieraniu trybu (sam początek instalacji, zaraz po wyborze języka)?

Podaj też parametry tego laptopa Wink

spazz
Guest
« Reply #5 on: June 08, 2008, 14:38:59 PM »

Witam..czytalem o nowej wersji Pardus na polskim forum, niestety nie moge sie tam zalogowac ..cos z kodem aktywacyjnym, ...coz bede pisal tutaj. 1 pytanie czy jest mozliwosc uaktualnienia Pardusa 2007.3 do wersji 2008 ?..tak sie zastanawiam , przestalem zasysac Opensuse 11.0...i chyba wroce do Pardusa. Wersja 2007.3 jest bardzo stabilna i szybka..jest pare denerwujacych rzeczy np...brak polskiej wersji open office i mplayer w jezyku tureckim...i wlasnie to pytanie czy mozna uaktualnic 2007 do 2008?.. i prosze zrobcie cos z polskim forum kolega maten sam problem co ja..na pewno byscie mieli wiecej userow))

..po zalogowaniu chcac cos napisac nie moge ..wyskakuje takie cos..

Nie masz uprawnień, aby wejść na tą stronę. Powody takiej sytuacji mogą być następujące:

1. Twoja konto może być zawieszone lub zbanowane.
   2. Możesz nie mieć uprawnień do oglądania tej strony.
   3. Twoje konto może być nieaktywne lub pod karą moderacji. (Prześlij ponownie kod aktywacyjny)

« Last Edit: June 08, 2008, 16:56:35 PM by spazz » Logged
pagenoare
Moderator
Newbie

View Profile WWW
« Reply #6 on: July 31, 2008, 16:21:37 PM »

http://en.pardus-wiki.org/Pardus:Upgrading/2007-2008#Upgrading_procedure

Szybkie tłumaczenie:
WARNING
Don't try to upgrade with a simple pisi up.
You would better use an install CD of Pardus 2008

OSTRZEŻENIE
Nie próbuj aktualizować systemu przez pisi up.
Będzie lepiej, gdy użyjesz i zainstalujesz nową wersje Pardusa z nowego obrazu.

Procedura aktualizacji:
1. Ściągamy obraz płyty, sprawdzamy sumy kontrolne i wypalamy płytkę.
2. Robimy backup ważnych plików (konfiguracje z /etc itd) na płytkę / pendrive
3. W procesie instalacji formatujemy główną partycje (/) - /home zostaje nie sformatowana!
4. Ustawiamy takie same dane dostępowe
5. Cieszymy się systemem ;-)

AD. 2.
Proszę opisać problem i wysłać na e-mail (kacper@thaeon.net) - w panelu nie widzę żadnych nie-aktywowanych użytkowników.

Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: