Welcome, Guest. Please login or register.
April 23, 2014, 16:41:56 PM
Home Help Search Calendar Login Register
Show unread posts since last visit.
News: Let Pardus-Anka become #1: Pardus-Anka Bug ReportPardus-Anka World Google+ | The Pardus wiki  | Visit Pardus-Anka official website  | Register as forum member?  Email the moderator!

+  Pardus Worldforum
|-+  International Pardus Users
| |-+  Polish (Moderator: pagenoare)
| | |-+  Pardus w zastosowaniach
0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Pardus w zastosowaniach  (Read 2652 times)
pettersolberg
Newbie
*

View Profile
« on: June 27, 2008, 00:01:51 AM »

Witam,

pochwalcie się czy używacie Pardusa w jakimś środowisku produkcyjnym (serwer w pracy, komputer
wykorzystywany w domu, komputer do pracy). Napiszcie też o konkurencji, innych dystrybucjach, które ewentualnie współdzielą z nim wasze komputery.

Przez pewien czas (maj 2007 - październik 2007) Pardus napędzał serwer jaki mamy u nas w szkole. Działał dość sprawnie (wersja 2007.2) mimo starszego Xeona z 512MB ramu, który dostaliśmy dobre kilka lat temu z rozdzielnika z MEN.  W tym samym czasie używałem Pardusa na swoim laptopie, jako drugi system obok XP - do programowania, tworzenia stron i nauczania podstaw Linuksa na lekcjach.

Po drobnym nieporozumieniu z PiSi, spróbowałem Ubuntu, które się ostało do dziś (w obu przypadkach - serwer i laptop). Może wkrótce znów wróci Pardus?

A jak u was? Czy ktoś tego naprawdę używa  Roll Eyes?
Pozdrawiam
Voksne
Newbie
*

View Profile
« Reply #1 on: July 29, 2008, 22:20:37 PM »

Cześć,
Używam Pardusa 2008 na Compalu FL 90 jako jedynego systemu operacyjnego do typowych zastosowań domowych tj. internet, multimedia, proste dokumenty, prezentacje, nagrywanie płyt, a przede wszystkim korzystanie z laptopa z wykorzystaniem WiFi z zastosowanym wysokim poziomem szyfrowania połaczenia bezprzewodowego. Podobne udogodnienie na Compalu (bez wiedzy geeków) daje Mandriva, ale w jej przypadku częściej jest zrywane połączenie bezprzewodowe z routerem.
Tak więc jest to moje środowisko produkcyjne, któremu nota bene blisko już (pod względem łatwości używania) do Mac OS X Apple'a.
Pozdrawiam
pagenoare
Moderator
Newbie

View Profile WWW
« Reply #2 on: July 31, 2008, 16:23:16 PM »

Ja również korzystam z Pardusa w domu, na starym pececie, głównie do programowania i wspierania użytkowników Pardusa Smiley.

Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: