Welcome, Guest. Please login or register.
April 21, 2014, 01:31:29 AM
Home Help Search Calendar Login Register
Show unread posts since last visit.
News: Let Pardus-Anka become #1: Pardus-Anka Bug ReportPardus-Anka World Google+ | The Pardus wiki  | Visit Pardus-Anka official website  | Register as forum member?  Email the moderator!

+  Pardus Worldforum
|-+  International Pardus Users
| |-+  Turkish
| | |-+  Ilk merhaba benden
0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 Go Down Print
Author Topic: Ilk merhaba benden  (Read 18913 times)
mus_dur
Newbie
*

View Profile
« on: July 20, 2006, 21:03:25 PM »

Merhaba arkadaşlar, ilk merhaba benden.. Pardus ile yeni tanışmış ve ve zindows un çilesinden yeni kurtulmuş biri olarak hayata, Pardus' a ve Pardusçulara merhaba... Umarım siz de Türkiyemizin güzide işletim sistemini benim gibi beğenir ve soru & sorunlarınızı burada paylaşarak çözüme kavuşturursunuz....
Saygılarımla...
Karamsar
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #1 on: March 05, 2007, 16:16:49 PM »

Dünyaya açıldığımızı görmek çok mutlu etti beni Smiley Umarım daha ve daha çok kullanıcıya ulaşırız Smiley
thesaw2
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: April 02, 2007, 16:28:38 PM »

evet arkadaşlar pardus un kıymetini bilmek lazım uçup giderse bir daha zor yakalarız böyle bir fırsatı....
mstf
Guest
« Reply #3 on: April 20, 2007, 03:27:06 AM »

bende geldim (hani repler Tongue )
FaTaLL
Guest
« Reply #4 on: June 01, 2007, 13:07:30 PM »

türkiyeden selamlar
Panthera Tigris
Newbie
*

Pardus For Freedom

View Profile
« Reply #5 on: October 12, 2007, 16:30:17 PM »

Arkadaşlar ben de Pardusun yurtdışında daha fazla tanınması adına bu forumda vakit buldukça ingilizce olarak kısa kısa birseyler yazmaya calisiyorum.Özellikle benim gibi yeniler için , sorunlara birlikte çözümler üretildiğinde , kullanıcı sayısı daha da artacaktır diye düşünüyorum.Zaten yabancıların yorumlarında da 'A nice and friendly community willing to help' olarak tanınan bir grup Pardus kullanıcıları.Parçası olabilirsek ne mutlu bize.
jnmbk
Pardus Developer
Pardus Master

View Profile
« Reply #6 on: October 13, 2007, 07:49:53 AM »

Arkadaşlar ben de Pardusun yurtdışında daha fazla tanınması adına bu forumda vakit buldukça ingilizce olarak kısa kısa birseyler yazmaya calisiyorum.Özellikle benim gibi yeniler için , sorunlara birlikte çözümler üretildiğinde , kullanıcı sayısı daha da artacaktır diye düşünüyorum.Zaten yabancıların yorumlarında da 'A nice and friendly community willing to help' olarak tanınan bir grup Pardus kullanıcıları.Parçası olabilirsek ne mutlu bize.
Aslında İngilizce wikide de yardıma ihtiyacımız var, aklınızda bulunsun. Türkçe wikiyi genişletmeye çalışırken İngilizce wiki geride kalıyor:
Türkçe wiki: http://tr.pardus-wiki.org/Ana_Sayfa
İngilizce wiki: http://en.pardus-wiki.org/Main_Page
Panthera Tigris
Newbie
*

Pardus For Freedom

View Profile
« Reply #7 on: October 14, 2007, 00:34:20 AM »

Selamlar,

Türkçe wiki de ulaşılan bazı sayafaların İngilizce wiki de henüz yer almadığı görülüyor.Benim gibi çeviri konusunda , yoğun olmamak koşuluyla , yardımda bulunmak isteyenler olacaktır.Tabi çevirileri yapsak bile bunlarin bir editör kontrolünden geçmesi gerekir sanırım.İzlenebilecek yol nedir acaba birkaç cümleyle özetlerseniz sevinirim.
Eren.Turkay
Global Moderator
Pardus Master

View Profile WWW
« Reply #8 on: October 14, 2007, 04:11:22 AM »

Wikide değişen her şeyi RSS ile alabilirsiniz. Böylece kimin ne değiştirdiğini kolayca görebilir ve anında müdahale edebilirsiniz. Sadece
jnmbk
Pardus Developer
Pardus Master

View Profile
« Reply #9 on: October 19, 2007, 08:15:53 AM »

Türkçe wiki de ulaşılan bazı sayafaların İngilizce wiki de henüz yer almadığı görülüyor.Benim gibi çeviri konusunda , yoğun olmamak koşuluyla , yardımda bulunmak isteyenler olacaktır.Tabi çevirileri yapsak bile bunlarin bir editör kontrolünden geçmesi gerekir sanırım.İzlenebilecek yol nedir acaba birkaç cümleyle özetlerseniz sevinirim.
Sayfalar oluştukça wikinin düzenini sağlama işini ben halledebilirim. Yanlış yapılan çevirileri zaten wikiyi okuyan kişiler bile düzeltebilir. İzlenmesi gereken yol bu konularda kafa yormadan yazmaktır.
akrep55tr
Guest
« Reply #10 on: October 28, 2007, 15:50:58 PM »

Ben dönüp dolaşıp acaba nereden başlasam diyorum.Siz bir öncelik  listesi yapsanız bizde hoşumuza giden bir yerden başlasak yavaş yavaş nasıl olur...
cemk
Guest
« Reply #11 on: November 26, 2007, 00:57:35 AM »

Madem başlık 'Merhaba' demek için açılmış, herkese Merhaba!

Selamlar,

atas
Guest
« Reply #12 on: January 16, 2008, 15:58:00 PM »

bir merhaba da benden...
Karamsar
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #13 on: January 17, 2008, 20:55:41 PM »

jnmbk çeviri ne alemdedir? nerden başlamalı ne yapmalı kimlerle irtibatta olabilirim konu seçimleri hakkında Huh?  Smiley
jnmbk
Pardus Developer
Pardus Master

View Profile
« Reply #14 on: January 18, 2008, 07:23:38 AM »

jnmbk çeviri ne alemdedir? nerden başlamalı ne yapmalı kimlerle irtibatta olabilirim konu seçimleri hakkında Huh?  Smiley
Kimseyle irtibatta olmanız gerekmiyor. Wiki yöneticileri (ben dahilim buna) zamanla hataları düzeltip gerekli değişiklikleri yaparlar zaten, siz çevirin yeter ki Smiley Öncelikle çevrilmesi istenen nasıl konuları bunlar:
http://en.pardus-wiki.org/HOWTO:Contents
* Using multimedia keyboards with lineak
* Using Gmail in KMail
* Using Google Talk account in Kopete
* Using gmailfs
* Installing Picasa
* Installing mouse cursors
* Forgotton password recovery
* Creating local pisi repository
* Using pardusman to create custom Pardus CD/DVD/usb flash disc
* Deleted file recovery with testdisc
Pages: [1] 2 Go Up Print